[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » Cafenea » Fun » Bancuri cu Bula (:))
Bancuri cu Bula
VenoM Date: Miercuri, 2012-04-11, 6:58 AM | Message # 1
Awards: 14
Aveţi
Messages: 422
Reproofs:
Respect
[ 9 ]
Offline
1.Mos Nicolae sta in seara de Ajun in fata lui Bula. Ii arata cu degetul si ii spune:
- Ai fost cuminte anul acesta?
La care Bula:
- Tata, mosul asta ma ameninta! Suna avocatul!

2.Bulă şi un amic
- Gigi, am fost cu nevasta în Turcia. Totul fain, all inclusive, mâncare de pomană, piscină acoperită, în fine, lux, ce mai. Da’ într-o zi să vezi ce am păţit de-am crezut c-o omor pe nevastă-mea, nu alta. Merg eu la spa şi când mă întorc în cameră, Măriuca niciunde. O caut peste tot şi n-o găsesc aşa că mă duc să întreb de ea la recepţie. Recepţionera îmi zice că e în cameră la Antonio Banderas. Mă duc la camera lui, bat la uşă, deschide Antonio. Nu-l ştiam, bărbat bine omul: înalt, frumos, plin de muşchi, brunet, ochi albaştri, fără pic de burtă şi când mă uit mai bine, o văd pe nevastă-mea ieşind dezbrăcată din baie de la el, cu ţâţele vai mama ei, fundul lăsat, cearcăne cât casa. Măi, mi-a fost o ruşine de omul ăla…
Dubstep Date: Miercuri, 2012-04-11, 9:04 AM | Message # 2
Awards: 1
Aveţi
Messages: 216
Reproofs:
Respect
[ 6 ]
Offline
Profesorul: George Washington nu numai ca a taiat ciresul tatalui sau, dar a si recunoscut ca a facut-o. Acum, Bula, de ce crezi ca tatal sau nu l-a pedepsit?
Bula: Pentru ca George inca mai avea toporul in mana.

Bunica ii spune lui Bula:
"Tacerea e de aur!"
- Așșș, de unde! Cand te asculta la tabla nu face nici doi bani!

Profesoara spune:Haideti sa ascultam cateva dintre compunerile cu titlul "Ce am facut in vacanta".Prima care ridica mana este Andreea.Spune Andreea compunerea si profesoara ii pune un 10.Bula ridica si el mana.Profesoara:Spune Bula.Bula: In aceasta vara am facut multe lucruri.Am fost si la bunica.Bunica m-a pus sa tai lemne.Tot taind la lemne mi-a sarit un lemn drept in p*la. Profesoara il intrerupe si spune:Bula te rog sa refaci compunerea si sa o iei mai pe ocolite.Vine Bula a2a zi si prezinta compunerea:In aceasta vara am facut multe lucruri.Am fost si la bunica.Bunica m-a pus sa tai lemne.Tot taind la lemne o aschie a sarit,iar eu am ocolit,am ocolit da' tot in p*la mi-a venit.


"Rareori ne gândim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseşte." (Schopenhauer)
VenoM Date: Joi, 2012-04-12, 6:40 AM | Message # 3
Awards: 14
Aveţi
Messages: 422
Reproofs:
Respect
[ 9 ]
Offline
:)) bancurile astea le-am vazut si eu pe un site:)) si cred ca le-am si postat mai jos.. dar nu conteaza. tot faine is :))
bancuri Date: Luni, 2012-05-28, 2:14 PM | Message # 4
Awards: 0
Aveţi
Messages: 4
Reproofs:
Respect
[ 0 ]
Offline
Într-o zi Bula primeste o lucrare la romana. Bula nu stia nimic asa ca i-a venit o idee.
După o jumătate de ora profesoara se uita la Bula si îl întreabă:
- Bula, de ce copiezi de la colegul?
- Nu copiez.
- Atunci ce faci?
- Verificam dacă copiază el bine de la mine.

Adăugat (2012-05-28, 2:14 PM)
---------------------------------------------
Bula se duce la peste ca omul si hop- prinde pestisorul de aur.
Scoate pestisorul capul din galeata si-i spune lui Bula:
- Da-mi drumul ca daca ma cruti iti indeplinesc trei dorinte.
Bula mirat ii da drumu si pestisorul il intreaba care e prima dorinta:
- Vreau sa am un cap de elefant
Ii face pestisorul un cap de elefant dupa care ii spune:
- Zi-mi a doua dorinta. Bula:
- Vreau sa am un gat asa lung de girafa.
Ii face pestisorul un gat de girafa dupa care il intreaba de a treia dorinta. Bula, aratand deja ca vai de capul lui:
- Vreau sa am si niste picioare de strut.. ii face pestisorul picioare de strut.
Acum pestisorul mirat din cale afara il intreaba:
- Dar bine mai Bula, de ce ai avut dorintele astea bizare? Cei care m-au mai prins mi-au cerut case, bani, masini, femei, iar tu te-ai deformat in halul asta…
La care Bula, balanganindu-se intr-una, clatinandu-si capul de elefant pe gatul de girafa si picioarele de strut raspunde mirat:
- Aaaa, hai ma, pai se putea si din astea?


Bancuri Noi Zi De Zi
bancul-zilei.ro
Forum » Cafenea » Fun » Bancuri cu Bula (:))
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: