[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » Tutoriale » Tutoriale Counter-Strike & HLDS » Tutorial despre cum sa pui un logo in cs
Tutorial despre cum sa pui un logo in cs
CATA Date: Marţi, 2012-03-13, 11:20 PM | Message # 1
Awards: 4
Aveţi
Messages: 271
Reproofs:
Respect
[ 11 ]
Offline
Saltare la toti,pentru inceput o sa va prezint un tutorial despre cum sati pui un avatar/poza in Cs1.6.

Avem de urmat cativa pasi:
1.Avem nevoie de un program numit HlTagConvertor pe care il iei de aici http://www.girlshare.ro/2444348.5
2.Dupa ce il salvam dam 2x click pe el.Programu se va deschide iar voi apasati OPEN IMAGE.Si selectati imaginea dorita.
3.Dupa ce ati ales-o da-ti Ok.
4.Imediat dam ADJUST IMAGE si DAM AUTO SIZE si APPlY CHANGES AND CONVERT TO 256 COLORS.
5.D-am SAVE TAG si bifam EXPORT TO WAD FILE.Le salvati unde vreti voi de 2 ori(odata cu numele ''tempdecal'' si odata cu numele ''pldecal'' fara ghilimele)
6.Dupa ce leam salvat mergem la ele si le dam COPY/PASTE in C/prog.files/Valve/cstrike. si odata in C/prog.files/Valve/valve,

In caz ca nu va merge intrati in valve/cstrike si stergeti folderele LOGOS/LOGO

ATENTIE!!

Cand intrati in cs nu mai dati la option/multiplayer!!! la schimbarea img!!!ca altfel stricati tot ce vam zis
Dupa ce ati facut tot ce vam zis intrat in joc,pe un server,si apasati T.



VenoM Date: Miercuri, 2012-03-14, 6:04 AM | Message # 2
Awards: 14
Aveţi
Messages: 422
Reproofs:
Respect
[ 9 ]
Offline
aham... da :)) S-a facut deja un topic la fel despre logo biggrin
Nepotu l-a facut deci nu mai trebuia sa te mai chinuiesti atata..
Nepotu Date: Miercuri, 2012-03-14, 1:04 PM | Message # 3
Awards: 4
Aveţi
Messages: 315
Reproofs:
Respect
[ 8 ]
Offline
Vrea sa faca si el posturi.ce sa si faci? Dar mai bine il stergi.
VenoM Date: Miercuri, 2012-03-14, 5:36 PM | Message # 4
Awards: 14
Aveţi
Messages: 422
Reproofs:
Respect
[ 9 ]
Offline
nu cred ca vrea sa faca posturi deoarece el nu participa la concurs smile Probabil ca nu s-a uitat si a gresit.. nu e o chestie grava,, oricine mai greseste...
Sau daca este cum spui tu Nepotu, probabil vrea sa arate ca e Administrator si sa fie cel mai tare de pe forum.. Desi el este deja cel mai "tare" :)):D
Nepotu Date: Miercuri, 2012-03-14, 8:53 PM | Message # 5
Awards: 4
Aveţi
Messages: 315
Reproofs:
Respect
[ 8 ]
Offline
Stiu cum sta treaba, dar am zis in gluma. Oricum cred k el si-a dat seama. Dar gata cu off-topicu.
Forum » Tutoriale » Tutoriale Counter-Strike & HLDS » Tutorial despre cum sa pui un logo in cs
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: